Belgenland, da’s en ingewikkelde constructie van gewesten, gemeenschappen en regeringen. Dans tussen Vondel en Baudelaire, die allebei hun deel van de schijnwerpers claimen.
Maar elk nadeel heb z’n voordeel. Yep. Want het brengt een paar extra feestdagen mee. Naast de nationale is er ook nog één per (grote) taalgroep.
Zo heeft Vlaanderland sinds enkele jaren haar eigen feestelijkheden op haar eigen dag, 11 juli. Vandaag dus de schreeuw van de (Vlaamsche) Leeuw ! Met eigen wapenschild natuurlijk, dat spreekt.
Dat moet bezongen ! Met Brel.
Jacques laat zich door de wind meevoeren op een tocht door Vlaanderland. Mijn Vlakke Land is echt een pareltje.
Speciaal ook omdat het door een francofone Belg in het Nederlands wordt gebracht …
Een ode om te koesteren !
Enjoy …
prachtig lied
minder ingewikkeld dan ons landje
Brel, geëerd door velen, tot hij dit nummer bracht (nooit gedacht wat hij over zichzelf opgeroepen had heeft hij de meubels nog proberen te redden door te zeggen dat het komisch bedoeld was):
en België, tja:
http://madddox.wordpress.com/2012/06/27/belgie/
mmmmmmmmmmmmmm
Le plat pays qui est le mien… Onze lerares Frans in ’t middelbaar sloeg ons om de oren met Brel!
Jammer dat 11 juli geen officiële feestdag is, had gerust thuis willen zitten vandaag ;-)
Een prachtig lied over een, inderdaad, ingewikkeld land :-)
Zong die in het Nederlands? Amai, ik ben weer helemaal niet mee.
Brel is zalig net zoals Becaud!!!
Machtig, prachtig lied! En het landje? Tja…
Zo leren we nog eens wat ;-)
Mooi lied, Partner is er helemaal weg van.
Wauw, dat is nog eens geweldig nieuws! Niet alleen mijn lezeres vindt mijn postje wat, maar ook haar Partner. Hoop wel dat je nu niet met Brel zit opgescheept tot je er van gaat dromen ;-)
Leuk! Mooie song. Ik kende het niet. Wel Brel, maar niet dit lied! En altijd fijn extra feestdagen :)
En of België een ingewikkelde constructie is! Leg aan een buitenstaander maar eens uit waarom je zes regeringen nodig hebt. Toch vind ik dat het vrij nuttig in elkaar zit, en het heeft ook wel zijn charme ;) Ik ben trouwens fan van Brel, wel al een eind geleden dat ik hem beluisterd heb!